STALOWE WKŁADY KOMINOWE – Bochnia – montaż systemów kominowych

W ofercie profesjonalny montaż stalowych wkładów kominowych w Bochni i w okolicy – nierdzewne rury kominowe kwasoodporne do systemów wentylacji, w przewody spalinowych, w kotłach gazowych i olejowych, a także systemy żaroodporne do kotłów na paliwa stałe, na pellet i ekogroszek. Montujemy nierdzewne systemy kominowe okrągłe i owalne. Wszystko aby jak najlepiej wykorzystać przekrój poprzeczny kanału kominowego.

Ofertę montażu stalowych nierdzewnych systemów kominowych, uzupełniamy elastycznymi stalowymi systemami kominowymi. Dobrze sprawdzają się w leciwych budynkach i kamienicach. W takich budynkach przewody kominowe bardzo często posiadają skosy i zmiany w przekroju poprzecznym. Rury kominowe nierdzewne twarde przy zmianie kształtu lub przy skosach komina wymagają wykuwania otworów montażowych w ścianach, wkuwanie stalowych kształtek i kolanek, docinanie i sztukowanie rur, zamurowywanie, tynkowanie i malowanie. Znacznie zwiększa to koszty montażu, wiąże się także z remontem ścian budynku. Wkłady elastyczne dobrze radzą sobie w takich sytuacjach. Wpuszczenie nierdzewnej elastycznej rury kominowej z dachu kończy się zazwyczaj powodzeniem. Systemy elastyczne stalowe sprawdzają się w zabezpieczaniu kanałów kominowych wentylacyjnych i spalinowych, w tym  systemów TURBO,  dwuściennych powietrzno-spalinowych z kotłów gazowych kondensacyjnych (zamknięta komora spalania). Montujemy także uszczelniający elastyczny płaszcz kominowy z folii aluminiowej typu „Alufol”.

Oferujemy także zewnętrzne ocieplone systemy kominowy ze stali nierdzewnej żarowej i kwasowej. Są to wkłady kominowe dwuścienne z warstwą docieplenia w środku. Stosowane są w celu wydłużenia przewodów kominowych prowadzonych przez nie ogrzewane części budynku (klatki schodowe, strychy), aby wyprowadzić je ponad dach. Stosujemy je także jako samodzielne ocieplone systemy kominowe doklejone do ściany budynku.

NIERDZEWNE SYSTEMY KOMINOWE – instalujemy rury stalowe – Bochnia

Przed instalacją wkładu stalowego dokładnie sprawdzamy przewód kominowy. Nie pytaj telefonicznie o cenę montażu. Dlaczego? Każdy kanał w kominie jest inny. Długość i podstawowe wymiary to za mało. Sprawdzamy wszystko na miejscu. Przy wątpliwościach wykonujemy inspekcję wideo komina. Pręty, zwężenia, półki przy stropach, znamy to z doświadczenia. Potrafimy zlokalizować przeszkody w kominie. Zbieramy dokładne informacje: wymiary, przejścia, komory i skosy. Mając tą wiedzę proponujemy dopiero najodpowiedniejszą ofertę. Nie narażamy Ciebie na nieudany montaż, niespełnienie oczekiwań na czystą i szybką pracę, na rozgrzebaną nieskończoną robotę i dodatkowe koszty.

Stosujemy tylko najlepszej jakości wkłady kominowe ze stali nierdzewnych. W wycenie precyzujemy wszelkie informacje o montowanych systemach kominowych. Instalujemy kompletne systemy, a nie wersje odchudzone, najniższych po kosztach materiału. Co to znaczy? Zabezpieczamy Twój komin także na zewnątrz stalowego systemu kominowego (wewnątrz komina). Chronimy go przed opadami atmosferycznymi, a zarazem zapewniamy mu wewnętrzną wentylację. Ewentualnie zgromadzona wilgoć sprzed montażu stalowych systemów kominowych ma możliwość wyjścia na zewnątrz i osusza wnętrze kanału kominowego. Wszystkie te opcje nierdzewnych systemów kominowych są u nas podstawowym standardem. Masz pewność, że wszystko jest szczelne, a budynek nie gromadzi wilgoci, jest suchy i bezpieczny.

Mimo wysokiej jakości materiału jesteśmy konkurencyjni cenowo. Nie oszczędzamy kosztem bezpieczeństwa i komfortu w eksploatacji budynku. Współpracujemy z producentami nierdzewnych systemów kominowych ze stali najwyższej jakości. Instalujemy kompletnie zabezpieczone systemy. W praktyce zawodowej widzieliśmy różne przypadki nieszczelności. Wynikiem jest wnikanie wilgoci z opadów atmosferycznych w ściany komina i powstawanie ognisk grzybni w ścianach pokoi, kuchni i łazienek. Nieszczelności wkładu kominowego mogą powodować nawet cofanie spalin do kotła lub pomieszczenia kotłowni, lub powoduje tylko częściowe spalanie gazu i generowanie trybu awaryjnego w kotle. W swojej praktyce zawodowej jako mistrzowie kominiarscy często poprawiamy po innych niekompletnie wykonane lub źle złożone systemy kominowe. Czy skusić się na zbyt tanie oferty wkładów? Sprawdź sam, ale nie polecam eksperymentować na jakości materiału i montażu.

Zazwyczaj cena jest kosztem jakości, a więc okresem eksploatacji rur lub co gorsza brakiem zrozumienia praw fizyki. My wykonujemy stalową instalację kominową tylko raz na długie lata, konkurencyjnie cenowo w kwestii jakości materiału i egzekwowania gwarancji.

Po montażu stalowych rur kominowych wystawiamy protokoły kominiarskie z odbioru szczelności komina. Nie robią tego inne firmy. Zawsze to na klienta przerzuca się odbiór instalacji kominowej, i często dopiero wtedy klient dowiaduje się o uchybieniach. U nas to Mistrz Kominiarski dokonuje inspekcji komina, zaleca dany system w dbałości o najlepiej rozumiane dobro klienta i go odbiera w cenie montażu.

Oferujemy także wszelkie usługi kominiarskie. Czyszczenie i udrażnianie zatkanych kominów, także czyszczenie mechaniczne sadzy szklistej (smoły); uszczelnianie i zabezpieczanie przewodów kominowych i ich wylotów; opinie kominiarskie do gazowni i protokoły z odbiorów przewodów kominowych. Odbiory końcowe budynków, inwentaryzacje i ekspertyzy kominów. Oględziny po pożarach sadzy szklistej w kominie (smoły). Wykonujemy prace kompleksowo. Zapraszamy na stronę, która w szczegółach opisuje ofertę usług kominiarskich: www.kominiarz.info.

STALOWE WKŁADY KOMINOWE – montaż Bochnia

Montujemy nierdzewne systemy kominowe na terenie Bochni i pobliskich miejscowości.

Instalujemy stalowe wkłady kominowe w każdym typie budynku i komina na terenie Bochni i okolic. Zapraszamy do przekonania się o naszym profesjonalnym podejściu, wiedzy i jakości usług naszych kominiarzy – monterów stalowych nierdzewnych systemów kominowych.