STALOWE WKŁADY KOMINOWE – Dobczyce – montaż systemów kominowych

W ofercie mamy montaż stalowych wkładów kominowych na terenie Dobczyc – nierdzewne rury kominowe kwasoodporne do wentylacji, w przewodach spalinowych, w kotłach gazowych i olejowych, a także żaroodporne do kotłów na paliwa stałe, w tym na pellet i ekogroszek. Ze względu na kształt rur oferujemy systemy kominowe okrągłe i owalne. Wszystko aby jak najlepiej wykorzystać kształt przewodu kominowego.

Ofertę montażu nierdzewnych systemów kominowych twardych, poszerzamy na stalowe systemy kominowe elastyczne. Dobrze sprawdzają się w wiekowych budynkach i kamienicach. W takich budynkach przewody kominowe bardzo często mają skosy i zmiany w przekroju. Rury kominowe nierdzewne twarde przy zmianie kształtu i skosach komina wymagają wykuwania znacznych otworów w ścianach, wkuwanie stalowych kształtek i kolanek, docinanie rur, zamurowywanie, tynkowanie i malowanie. Zwiększa to znacznie koszty montażu, wiąże się z remontem ścian budynku. Wkład elastyczny dobrze radzi sobie w takich sytuacjach. Wpuszczenie elastycznej rury kominowej z dachu kończy się powodzeniem. Systemy elastyczne sprawdzają się w zabezpieczaniu kanałów kominowych wentylacyjnych i spalinowych, w tym  systemów TURBO,  dwuściennych powietrzno-spalinowych z kotłów gazowych kondensacyjnych (zamknięta komora spalania). Oferujemy także uszczelniający elastyczny płaszcz kominowy z folii aluminiowej typu „Alufol”.

Montujemy także zewnętrzne ocieplone systemy kominowy ze stali nierdzewnej. Są to wkłady kominowe dwuścienne z warstwą docieplenia w środku. Stosowane są w celu wydłużenia przewodów kominowych prowadzonych przez nie ogrzewane strefy budynku (klatki schodowe, strychy), aby wyprowadzić je powyżej dach. Stosujemy się je także jako samodzielne systemy kominowe doklejone do ściany budynku.

NIERDZEWNE SYSTEMY KOMINOWE – jak instalujemy rury stalowe – Dobczyce

Prześwietlamy Twój komin dokładnie. Nie pytaj telefonicznie o cenę. Dlaczego? Każdy przewód komina jest inny. Długość i podstawowe wymiary to za mało. Sprawdzamy wszystko na miejscu. Wpuszczamy do komina kamerę inspekcyjną przy najmniejszych wątpliwościach. Pręty, zwężenia, półki na stropach, znamy to z doświadczenia. Potrafimy zlokalizować przeszkody w kominie. Zbieramy dokładne informacje: wymiary kanału, przejścia, komory i skosy. Dopiero wtedy proponujemy najodpowiedniejszą ofertę. Nie narażamy Ciebie na nieudany montaż, niespełnienie oczekiwań na czystą i szybką pracę, na rozgrzebaną nieskończoną robotę i dodatkowe koszty.

Stosujemy tylko najlepszej jakości wkłady kominowe ze stali nierdzewnej. W wycenie precyzujemy wszystkie parametry. Instalujemy kompletne systemy kominowe, a nie wersje odchudzone, „po kosztach”. Co to znaczy? Zabezpieczamy komin także na zewnątrz stalowego systemu kominowego (a wewnątrz komina). Zabezpieczamy go przed opadami atmosferycznymi, a zarazem zapewniamy mu wentylację. Ewentualnie zgromadzona wilgoć sprzed montażu rur kominowych ma możliwość wyjścia na zewnątrz i osuszenia kanału. Wszystkie te opcje systemu są u nas standardem. Masz pewność, że wszystko jest szczelne, a budynek nie gromadzi wilgoci, jest suchy i bezpieczny.

Jesteśmy konkurencyjni cenowo mimo jakości materiału i montażu. Nie oszczędzamy kosztem komfortu w eksploatacji budynku. Współpracujemy z producentami nierdzewnych systemów kominowych ze stali najwyższej jakości. Instalujemy kompletnie zabezpieczone systemy. W swojej pracy zawodowej spotykamy się z różnymi nieszczelnościami. Wynikiem jest wnikanie wilgoci z opadów w ściany komina i powstawanie ognisk grzybni w ścianach pokoi, kuchni i łazienek. Przy nieszczelności wkładu kominowego w czasie rozruchu kotła może powodować nawet cofanie spalin do kotła gazowego, powodując częściowe spalanie gazu i generowanie trybu awaryjnego. W swojej praktyce zawodowej jako mistrzowie kominiarze często poprawiamy po innych „fachowcach” niekompletne lub źle złożone systemy kominowe. Skusić się na bardzo tanie oferty wkładów? Sprawdź sam, ale nie polecam eksperymentować.

Zazwyczaj cena jest kosztem jakości, a więc okresem eksploatacji rur lub brakiem zrozumienia praw fizyki. My robimy raz, konkurencyjnie cenowo w kwestii jakości materiału i egzekwowania gwarancji.

Po montażu stalowych rur kominowych wystawiamy protokoły kominiarskie ze szczelności komina. Nie robią tego inne firmy. Zawsze to klient szuka kominiarza do odbioru instalacji kominowej, i często dowiaduje się wtedy o uchybieniach. U nas to Mistrz Kominiarski zaleca dany system i go odbiera (w cenie montażu).

W ofercie posiadamy kompletne także wszelkie usługi kominiarskie. Czyszczenie i udrażnianie zatkanych kominów; uszczelnianie i zabezpieczanie przewodów kominowych i ich wylotów; opinie kominiarskie do gazowni i protokoły z odbiorów przewodów kominowych. Odbiory końcowe budynków, inwentaryzacje i ekspertyzy kominów. Oględziny po pożarach sadzy szklistej w kominie (smoły). Wykonujemy prace kompleksowo. Zapraszamy na stronę, która szczegółowo opisuje ofertę usług kominiarskich: www.kominiarz.info.

STALOWE WKŁADY KOMINOWE – montaż Dobczyce

Montujemy nierdzewne systemy kominowe na terenie Dobczyc i okolicznych miejscowości.

Instalujemy stalowe wkłady kominowe w każdym rodzaju budynku na terenie Dobczyc i okolic. Zapraszamy do poznania naszego profesjonalnego podejścia, wiedzy i jakości usług naszych kominiarzy – monterów stalowych systemów kominowych.