STALOWE WKŁADY KOMINOWE – Kraków – montaż systemów rur

Montujemy wysokiej jakości stalowe wkłady kominowe na terenie Krakowa – stalowe systemy kominowe nierdzewne kwasoodporne do zastosowań w wentylacji, w kotłach gazowych i olejowych, oraz żaroodporne do kotłów na paliwa stałe, w tym ekogroszek i pellet. Ze względu na kształt kanału kominowego oferujemy nierdzewne rury kominowe okrągłe i owalne. Pozwala to na lepsze wykorzystanie przestrzeni przewodu kominowego w zależności od jego kształtu.

W ofercie instalacji systemów z rur kominowych twardych, posiadamy także systemy kominowe elastyczne. Dobrze sprawdzają się w starych budynkach i kamienicach, gdzie powszechnie stosowane były skosy w przewodach kominowych. Rury twarde wymagają w takich przypadkach wykuwanie otworów w ścianach, wkuwanie kolanek, docinanie rur, zamurowywanie, tynkowanie, itd. Jest to czasochłonne i kosztowne, gdyż wiąże się z kompleksowym remontem ściany, a nawet całego budynku. Wkład elastyczny dobrze radzi sobie w tych przypadkach. Wpuszczenie elastycznej rury kominowej z poziomu dachu kończy się zazwyczaj sukcesem. System ten sprawdza się w zabezpieczaniu przewodów wentylacyjnych, oraz spalinowych, w tym  systemów dwuściennych powietrzno-spalinowych typu „Turbo” do kotłów gazowych kondensacyjnych z zamkniętą komorą spalania. W najtrudniejszych przypadkach stosujemy system folii aluminiowej typu „Alufol”.

Wykonujemy montaże stalowych systemów kominowych zewnętrznych ocieplonych. Są to wkłady kominowe dwuścienne z wewnętrzną warstwą ocieplenia. Montuje się je w celu wydłużenia przewodów kominowych biegnących przez nie ogrzewaną część budynku (np. strych) i wyprowadzenie ich ponad dach, oraz jako samodzielne systemy kominowe dobudowane do ściany zewnętrznej budynku.

NIERDZEWNE SYSTEMY KOMINOWE – instalujemy rury stalowe w Krakowie

Sprawdzamy osobiście Twój komin. Nie pytaj nas telefonicznie o cenę. Każdy przewód kominowy jest inny. Długość i wymiary nie wystarczą. Mierzymy wszystko na miejscu. W razie wątpliwości wpuszczamy do środka kamerę. Pręty zbrojeniowe na stropie, miejscowe zwężenia w wyniku nieudanego szlamowania, znamy to. Potrafimy zlokalizować przeszkody w kominie. Zbieramy dokładne informacje, wymiary, przejścia, komory, skosy. Dopiero wtedy dobieramy najodpowiedniejszą ofertę. Nie narażamy nas i Ciebie na nieudany montaż, a co za tym idzie na niespełnienie oczekiwań, rozgrzebaną robotę i dodatkowe koszty.

Stosujemy tylko najlepszej jakości materiał. W wycenie wszystko precyzujemy. Montujemy kompletne systemy. Co to znaczy? Zabezpieczamy Twój komin także na zewnątrz stalowego wkładu kominowego. Zabezpieczamy go przed dostaniem się wilgoci z opadów atmosferycznych do wnętrza, a zarazem zapewniamy mu wentylację, czyli ewentualna wilgoć ma możliwość wydostania się na zewnątrz. Wszystkie te dodatkowe elementy systemu, czyli przejścia dachowe, osłony przeciwdeszczowe kosztują, ale są warte swojej ceny. Masz pewność, że wszystko jest szczelne, a budynek suchy i bezpieczny.

Jesteśmy konkurencyjni cenowo. Jednak nie kosztem jakości i komfortu w eksploatacji budynku. Współpracujemy z producentami nierdzewnych systemów kominowych z blach najwyższej jakości. Instalujemy kompletnie zabezpieczone systemy. W swojej praktyce nie raz spotykamy się z nieszczelnościami. Powoduje to wnikanie wilgoci z zewnątrz w ściany komina i powstawanie ognisk grzybni na ścianach pokoi, kuchni, łazienek, a nawet cofanie części spalin z powrotem do kotła, powodując nie pełne spalanie gazu i wchodzenie kotła w tryb awaryjny. W swojej praktyce zawodowej jako mistrzowie kominiarscy często poprawiamy po innych niekompletne lub nieprawidłowo złożone nierdzewne systemy kominowe. Nie warto także skusić się na bardzo tanie oferty. Wszystko jest kosztem jakości, a więc krótszym czasem eksploatacji rur (czasem trwającym tylko kilka sezonów). My robimy raz, a porządnie.

Przy montażu stalowych nierdzewnych systemów kominowych wystawiamy protokoły kominiarskie ze szczelności przewodu kominowego. Nie robią tego inne firmy.i W swojej ofercie mamy także kompleksowe usługi kominiarskie. Czyszczenie, udrażnianie i zabezpieczanie przewodów kominowych, protokoły i opinie kominiarskie do gazowni, odbiory przewodów kominowych, odbiory budynków, inwentaryzacje i ekspertyzy kominiarskie, oględziny po pożarach sadzy szklistej (smoły) w kominach. Wykonujemy prace kompleksowo. Zapraszamy na stronę, gdzie szczegółowo opisujemy ofertę wszystkich usług kominiarskich: www.kominiarz.info.

STALOWE WKŁADY KOMINOWE – montaż Kraków

Montujemy stalowe systemy kominowe na terenie całego Krakowa: Bieńczyce, Bieżanów, Bronowice, Czyżyny, Dębniki, Grzegórzki, Krowodrza, Podgórze, Podgórze Duchackie, Prądnik Biały, Prądnik Czerwony, Prokocim, Płaszów, Rakowice, Rybitwy, Nowa Huta, Swoszowice, Śródmieście,, Wrząsowice, Wzgórza Krzesławickie.

Instalujemy stalowe wkłady kominowe w każdym typie budynku na terenie Krakowa i okolic. Zapraszamy do przekonania się o naszym profesjonalizmie, wiedzy i jakości.