STALOWE WKŁADY KOMINOWE – Wieliczka – montaż systemów kominowych

Montujemy wysokiej jakości stalowe wkłady kominowe na terenie Wieliczki – nierdzewne stalowe systemy kominowe kwasoodporne do zastosowań w wentylacji, w kotłach gazowych i olejowych, oraz żaroodporne do kotłów na paliwa stałe, w tym na paliwa: ekogroszek i pellet. Ze względu na kształt oferujemy nierdzewne rury kominowe okrągłe i owalne. Pozwala to lepiej wykorzystać przestrzeń przewodu kominowego w zależności od jego kształtu.

Nasza oferta instalowania systemów rur kominowych twardych, poszerza się także na systemy kominowe elastyczne. Dobrze sprawdzają się one w starych budynkach i kamienicach. Powszechnie stosowane są tam skosy w przewodach kominowych. Rury kominowe nierdzewne twarde wymagają w takich sytuacjach wykuwania otworów w ścianach, wkuwanie stalowych kolanek, docinanie rur, zamurowywanie otworów i tynkowanie. Znacznie zwiększa to koszty montażu, gdyż wiąże się z remontem ścian, a nawet całego budynku. Wkład elastyczny dobrze radzi sobie w takich przypadkach. Wpuszczenie elastycznej rury kominowej z poziomu dachu kończy się zazwyczaj powodzeniem. System ten sprawdza się doskonale w zabezpieczaniu przewodów kominowych wentylacyjnych i spalinowych, w tym  systemów dwuściennych powietrzno-spalinowych typu „Turbo” do kotłów gazowych kondensacyjnych z zamkniętą komorą. W najtrudniejszych przypadkach ratujemy się system folii aluminiowej typu „Alufol”.

Wykonujemy montaże zewnętrznych ocieplonych stalowych systemów kominowych. Są to wkłady kominowe dwuścienne z warstwą ocieplenia. Montuje się je w celu wydłużenia przewodów kominowych prowadzonych przez nie ogrzewaną część budynku (np. klatki, strychy) i wyprowadzenie ich powyżej dachu. Stosuje się je także jako samodzielne systemy kominowe dobudowane do ścian na zewnątrz budynku.

NIERDZEWNE SYSTEMY KOMINOWE – instalujemy rury stalowe w Wieliczce

Sprawdzamy Twój komin osobiście. Nie pytaj telefonicznie o cenę. Każdy kanał kominowy jest inny. Długość i ogólne wymiary nie wystarczą. Mierzymy wszystko na miejscu. W razie wątpliwości wpuszczamy do środka kamerę. Pręty zbrojeniowe, miejscowe zwężenia, znamy to. Potrafimy zlokalizować wszelkie przeszkody w kominie. Zbieramy dokładne dane, wymiary, przejścia, komory, skosy. Dopiero wtedy proponujemy najodpowiedniejszą ofertę. Nie narażamy Ciebie na nieudany montaż, niespełnienie oczekiwań, rozgrzebaną nieskończoną robotę i dodatkowe koszty.

Stosujemy tylko najlepszej jakości materiał. W wycenie precyzujemy wszelkie parametry. Instalujemy kompletne systemy, a nie tylko wersje odchudzone „po kosztach”. Co to znaczy? Zabezpieczamy komin także na zewnątrz stalowego systemu kominowego. Zabezpieczamy go przed wilgocią z opadów atmosferycznych, a zarazem zapewniamy mu wentylację, czyli ewentualnie zgromadzona wilgoć ma możliwość wyjścia na zewnątrz. Wszystkie te opcjonalne elementy systemu, czyli przejścia dachowe, osłony przeciwdeszczowe kosztują, ale są warte ceny. Masz pewność, że wszystko jest szczelne, a budynek jest suchy i bezpieczny.

Mimo jakości jesteśmy konkurencyjni cenowo. Nie oszczędzamy kosztem komfortu eksploatacji budynku. Współpracujemy z producentami nierdzewnych systemów kominowych z blach tylko najwyższej jakości. Instalujemy kompletnie zabezpieczone systemy kominowe. W swojej praktyce często spotykamy się z nieszczelnościami. Wynikiem jest wnikanie wilgoci w ściany komina i powstawanie ognisk grzybni w ścianach pokoi, kuchni, łazienek, a nawet cofanie części spalin z powrotem do kotła gazowego, powodując tylko częściowe spalanie gazu i generowanie trybu awaryjnego. W swojej praktyce zawodowej jako mistrzowie kominiarstwa często poprawiamy po innych „fachowcach” niekompletne lub nieprawidłowo złożone nierdzewne systemy kominowe. Nie warto skusić się na bardzo tanie oferty wkładów. Wszystko jest kosztem jakości, a więc krótszym okresem eksploatacji rur (czasem trwającym tylko kilka sezonów) i rozszczelnieniem komina. My robimy raz, porządnie i konkurencyjnie cenowo.

Po montażu stalowych systemów kominowych wystawiamy protokoły kominiarskie ze szczelności przewodu kominowego. Nie robią tego inne firmy. Zazwyczaj to klient wzywa kominiarza do odbioru instalacji kominowej, i często dowiaduje się o nieprawidłowościach.

W swojej ofercie posiadamy kompleksowe usługi kominiarskie. Czyszczenie, udrażnianie, uszczelnianie i zabezpieczanie przewodów kominowych, opinie kominiarskie do gazowni, protokoły z odbiorów przewodów kominowych, odbiory końcowe budynków, inwentaryzacje i ekspertyzy kominiarskie, oględziny po pożarach smoły (sadzy szklistej) w kominach. Wykonujemy prace kompleksowo. Zapraszamy na stronę, na której szczegółowo opisano ofertę usług kominiarskich: www.kominiarz.info.

STALOWE WKŁADY KOMINOWE – montaż Wieliczka

Montujemy stalowe systemy kominowe na terenie Wieliczki i okolicznych miejscowości.

Instalujemy stalowe wkłady kominowe w każdym typie budynku na terenie Wieliczki i okolic. Zapraszamy poznania naszego profesjonalnego podejścia, wiedzy i jakości.